Dell Latitude – dobry laptop biznesowy

Posted on

Gdzie dzisiaj pracujesz? Dzięki najnowszemu sprzętowi, bezpiecznemu oprogramowaniu i dobremu wsparciu IT budują się cyfrowe miejsca pracy przyszłości. Nieważne gdzie jesteś. Potrzebujesz tylko laptopa, ale jaki wybrać?

Laptopy są nadal bardzo popularne, a ich sprzedaż z roku na rok wzrasta. Producenci stale wprowadzają na rynek nowe laptopy, a tu przedstawiamy model firmy Dell Latitude, który z pewnością świetnie sprawdzi się w pracy.

Rynek jest zalany maszynami typu „dwa w jednym”, które można szybko przekształcić z tradycyjnego laptopa do pracy w tablet, który może Ci zapewnić rozrywkę na kanapie w czasie przerwy.

Dell Latitude 5289 jest jedną z takich maszyn. Wygląda jak zwykły laptop, ale klawiatura jest na zawiasach, dzięki czemu można ją obracać o 360 stopni i składać do ekranu.

Laptopy są nadal bardzo popularne, a ich sprzedaż z roku na rok wzrasta

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, chwytając Dell Latitude 5289, jest to, że jest wytrzymały. Obudowa z magnezu jest pokryta gumą, zawiasy wykonane są z metalu, a ekran ma tzw. szkło Gorilla, które podobno jest prawie niemożliwe do zbicia. Wszystko to sprawia, że Latitude 5289 jest praktyczną maszyną roboczą.

Maszyna testowa posiada 8 gigabajtów pamięci RAM oraz dysk SSD. Latitude 5289 radzi sobie ze wszystkimi codziennymi zadaniami bez żadnych problemów. Pewne problemy może mieć procesor ekranu, czyli Intel HD Graphics 620. Może mieć problemy z nadążaniem, gdy komputer jest narażony na wymagające gry.

Wygodna klawiatura i długa żywotność baterii

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, chwytając Dell Latitude 5289, jest to, że jest wytrzymały

To, czy lubisz klawiaturę, czy nie, jest często kwestią gustu, ale nadal uważamy, że należy wspomnieć o klawiaturze w Latitide 5290. Jest trochę mniejszy niż normalnie, a klawisze są matowe i trochę wyższe niż na zwykłych klawiaturach. Konstrukcja jest wklęsła, tzn. klawisze mają kształt miseczki, co sprawia, że wygodnie się je naciska. Klawiatura posiada również podświetlenie, które ułatwia dostrzeżenie różnicy między klawiszami w ciemności.

Z kolei touchpad nie jest aż tak duży – wręcz przeciwnie, jest trochę mały. To może być denerwujące, gdy musisz scrollować lub przeciągać i upuszczać na większe odległości.

Żywotność baterii jest zaskakująco dobra. Testowany model został wyposażony w baterię o mocy 60 W, podczas gdy inne modele, takie jak nieco tańszy model i3, mają baterię o mocy 45 W. Po całym dniu pracy na pisaniu i korzystaniu z sieci bezprzewodowej pozostało dwadzieścia procent z pojemność baterii i jest dobra.

Ekran dotykowy działa zadowalająco. Jasność i kontrast są tak dobre, że z ekranu można korzystać nawet w słoneczne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.