Dell to marka, która już od wielu lat dostarcza jednych z najciekawszych opcji biznesowych na rynku. W swojej ofercie posiadają wiele różnych kolekcji, które różnią się od siebie przeznaczeniem, a przez to również właściwościami i podzespołami. Dla kogo stworzono serię Vostro i jakie wymagania spełni? Warto na to spojrzeć, biorąc pod uwagę różne modele i przyglądając się ich specyfikacji.
Dell Vostro – dla kogo?
Na początku warto sobie odpowiedzieć na proste pytanie – dla kogo powstały laptopy Dell Vostro? Jest to seria biznesowa, która sprawdzi się zarówno w przypadku osób potrzebujących prostej maszyny do nieskomplikowanych prac biurowych, jak i dla osób mających bardziej zaawansowane potrzeby. Laptopy te poradzą sobie w wielkich korporacjach, małych firmach oraz w użytku domowym – będą też dobrą opcją dla osób podróżujących, a wszystko to przez lekkość i długą pracę na akumulatorze.
Funkcjonalność łączy się tutaj z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa – czytnikami linii papilarnych oraz układami szyfrowania TPM. Wszystko to zwieńcza estetyczny wygląd, który, w zależności od modelu, wynika z obudowy aluminiowej lub stworzonej z materiałów sztucznych.
Wiedząc już, dla kogo stworzono Dell Vostro, warto przyjrzeć się troszkę bliżej podzespołom tej serii. Co można znaleźć w jej środku?
Co znajdziemy w środku?
Jak to zwykle jest z marką Dell, jej laptopy przynależą do danej serii. Nie inaczej jest w kolekcji laptopów Vostro. Każda z serii różni się od siebie przeznaczeniem i podzespołami, przez co warto spojrzeć na nie z osobna. Czym się charakteryzują?
- Dell Vostro z serii 3000 – jest to seria, która oferowana jest dla wszystkich osób poszukujących stosunkowo tanich rozwiązań z podstawowymi możliwościami. Świetnie sprawdzi się w prostych zadaniach biurowych, zapewniając płynność pracy i niezawodność. W środku można będzie znaleźć procesory Intel, a w tym Intel Core i3-1115G4 o taktowaniu 4.10 GHz. Pamięć RAM oscylować będzie w granicach od 8 do 16 GB, a pamięć wewnętrzna będzie posiadać formę dysku SSD o pojemnościach do 1 TB – tutaj często dorzucane są również drugie dyski HDD o większej pojemności. Wyświetlacze są typowymi opcjami Full HD IPS, które sprawnie radzą sobie z biurowymi wymaganiami.
- Dell Vostro z serii 5000 – seria pośrednia, która posiada lepsze podzespoły, radząc sobie z bardziej wymagającymi zadaniami. Matryce IPS spotkamy tutaj najczęściej w 16″ i rozdzielczości Full HD lub WUXGA. Na uwagę zasługują procesory – będą to opcje wydajniejsze, takie jak Intel Core i5-1240P vPro. Pamięć RAM można spotkać w wersjach do 32 GB. Tutaj, jak i w poprzedniej serii, znajdziemy zintegrowane karty graficzne.
- Dell Vostro z serii 7000 – najwydajniejsza seria, w której spotkać możemy się już z dedykowanymi kartami graficznymi, które docenią osoby pracujące w programach graficznych – w środku znajdzie się m.in. NVIDIA GeForce RTX 3050. Nie zabraknie również procesorów Intel i7 z ich 11. generacji Tiger Lake oraz dysków SSD o pojemności 2 TB. Wszystko to sprawia, że modele te sprawnie poradzą sobie nawet z trudnymi zadaniami.
Jak widać, Dell Vostro to kolekcja laptopów, w której każdy znajdzie coś dla siebie i swoich potrzeb. Wnętrze jest bardzo ważne, jednak co z funkcjonalnością tych urządzeń?
Co jeszcze oferuje seria Dell Vostro?
Choć różni się to w zależności od modelu, na przestrzeni laptopów Dell Vostro można znaleźć wiele ciekawych funkcji, jak i właściwości. O jakich mowa?
- Liczne złącza – nie zabraknie tutaj złącz USB w różnych wersjach – zarówno Type-A 3.2 Gen 2, jak i Type-C 3.2 Gen 2×2. Porty HDMI są tutaj w wersji 1.4, a niektóre modele wyposażone są również w złącza ThunderBolt, które pozwalają na bardzo szybki przesył danych.
- Mobilność – żaden z laptopów w serii nie przekracza 2 kg, przez co są idealnym wyborem dla osób pracujących w trasie.
Estetyka i wytrzymałość – wiele elementów zostało stworzone z aluminium, przez co urządzenia poradzą sobie z możliwością potencjalnych pomniejszych uszkodzeń.
Seria Dell Vostro to ciekawa propozycja dla osób pracujących biurowo. W zależności od modelu można spotkać się z podstawowymi podzespołami, jak i opcjami mogącymi poradzić sobie z zaawansowanymi programami graficznymi. Warto znać swoje potrzeby, aby wybrać odpowiedni model.