Jak wybrać laptopa biznesowego?

Posted on

Laptopy biznesowe są niezbędnymi urządzeniami, bez których to praktycznie żadna firma nie jest w stanie funkcjonować. Stanowią one nieocenioną pomoc w wykonywaniu codziennych zadań. Jednakże szeroko rozwinięty rynek laptopów biznesowych sprawia, że dobór odpowiedniego sprzętu może być nie lada wyzwaniem. Na jakie więc aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?

Procesor – król wydajności

Najważniejszych aspektem, na którym należy się skupić jest przede wszystkim ogólna wydajność laptopa, mająca kluczowy wpływ na kulturę pracy, jak i prędkość wykonywania poszczególnych poleceń. W tej kwestii najwięcej uwagi należy poświęcić procesorowi, który jest sercem całego układu, bez którego to laptop nie mógłby działać.

Wybierając model procesora, w pierwszej kolejności warto mieć na uwadze ilość dostępnych rdzeni, wątków oraz taktowania zegara. Warto przede wszystkim skupiać się na modelach nowszych – 2,3 lata od wydania modelu to maksimum. Pamiętać należy, że procesory są ciągle ulepszane, wzbogacane o nowe technologie co ma duży wpływ na ogólną wydajność.

Absolutnym minimum dla procesora są aktualnie 4 rdzenie, najlepiej wyposażone w 8 wątków i taktowania zegara w okolicach 3-4 GHz. Takie połączenie zapewni odpowiednią moc, a wykonywanie cięższych obliczeń nie powinno stanowić wyzwania.

Pamięć operacyjna RAM

Następnym z podzespołów, nie mniej ważnym jest pamięć RAM. Wybór tego elementu powinien być nieco prostszy. Aktualnie warto szukać modeli laptopów wyposażonych w minimum 8 GB pamięci. Równie istotny jest rodzaj zastosowanych kości. Najnowszymi z nich są modele DDR4, które stanowią najlepszy wybór. Szukając bardziej budżetowych rozwiązań może ewentualnie wybrać modele DDR3, które są nieco tańsze. Zapewniają jednak one nieco gorsze osiągi.

Jaki model wybrać?

Jednym z modeli wartych uwagi są laptopy Dell Precision 5760 charakteryzujący się wysoką kulturą pracy i dobrymi osiągami. Laptop Dell Precision 5760 wyposażony został w procesory Intel Core najnowszej generacji zapewniającymi dużą wydajność. Na pokładzie urządzenia odnajdziemy również 32 GB pamięci RAM. W ogólnym rozrachunku Dell Precision 5760 jest urządzeniem niezwykle wydajnym, sprawdzającym się także w trakcie bardziej wymagających zadań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.