Komputery biurowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Posted on

Jaki powinien być? Wytrzymały, bezawaryjny i funkcjonalny. To przede wszystkim. Reszta przeważnie zależy od specyfiki branży, w której ma być użytkowany. A na jakie parametry techniczne warto zwrócić uwagę?

Na pewno na procesor. Wybierz taki, aby móc pracować na wielu aplikacjach. W przypadku laptopów biznesowych potrzebna jest wysoka wydajność. Nie pozwól aby narzędzie, które ma służyć do pracy Cię ograniczało. Podstawowy wybór, który na pewno zapewni Ci komfort to Intel Corei5. Jeżeli szukasz czegoś, co będzie inwestycją na lata wybierz jego nowszy model – Intel Corei7. W przypadku wykorzystania komputera jako narzędzia biurowego, nawet w przypadku zawodów, które korzystają z rozbudowanych programów takich jak np. architekt nie ma sensu inwestowania w Intel Corei9. Nie zauważysz różnicy w komforcie użytkowania. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Kolejny ważny punkt na liście to Pamięć RAM. W tym przypadku, im więcej tym lepiej. Większa ilość pamięci RAM pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału procesora. A co oznacza to dla użytkownika? Zapewnia płynną pracę i pozwala na korzystanie z wielu aplikacji/ arkuszy naraz. Ile wybrać na początek? Optymalna wielkość to 8GB. 16GB pozwoli Ci nie martwić się tym zagadnieniem na długo. Na szczęście wiele modeli ma możliwość rozbudowania wielkości Pamięci RAM. Dzięki temu zamiast w razie potrzeby wymieniać cały komputer na nowy, możesz tylko dołożyć do niego odpowiednią ilość RAM.

Przy przechowywaniu dokumentacji ważna jest także ilość miejsca na dysku i to jaki dysk został zastosowany. Czym różni się SSD od HDD? Dysk SSD sprawia, że programy uruchamiają się znacznie szybciej, a umówmy się, to ma znaczenie jeżeli komputer to Twoje codzienne narzędzie pracy oraz działa zdecydowanie ciszej (co również jest bardzo ważne, jeżeli spędzasz przy nim większość swojego dnia)!

To najistotniejsze elementy, na które zwracamy uwagę przy zakupie komputera biurowego, ale są także dodatkowe szczegóły takie jak:

  • karta graficzna
  • złącza
  • system operacyjny
  • klawiatura i mysz.

Komputery Dell Optiplex 5090 – pewny wybór na lata

Komputery Dell Optiplex 5090 cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników biznesowych. Nic dziwnego. Cenione są za swoją niezawodność i świetne wyposażenie. Spełniają wszystkie parametry techniczne, dzięki czemu pozwalają na swobodne użytkowanie i nie przejmowanie się kwestiami technicznymi podczas pracy. W zależności od modelu oraz konfiguracji, mogą mieć one nawet 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o dużej pojemości z dodatkowym dyskiem HDD oraz procesor Intel Core i7 i dotyczy to nie tylko tych najbardziej prestiżowych laptopów klasy premium. W katalogu Dell znajdziesz szeroki wybór modeli, w różnych przedziałach finansowych, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.