Laptopy Dell XPS 15 9510 – sprzęt dopracowany do granic możliwości

Posted on

Dell to marka, która zawsze wiedziała jak optymalnie dopieścić swoje komputery. Laptopy Dell XPS 15 9510 (itnes.pl) są tego idealnym przykładem. Na ich przykładzie doskonale widać, jak wiele dzieje się w branży IT. Nowe komponenty, wyższa funkcjonalność i coraz ciekawiej dopracowany interfejs to cechy, które świadczą o stałym progresie w tej materii.

Serce komputera

Laptopy Dell XPS 15 9510 wyposażone są w mocne i wydajne procesory Intel Core i7-11800H. Użytkownik takiego sprzętu ma tu do czynienia z komponentem wyposażonym w aż 8 rdzeni i 16 wątków, który może taktować z częstotliwością aż 2.3 do 4.6 GHz. Oznacza to, że jego posiadacz będzie miał praktycznie nieograniczony dostęp do bardzo dużej ilości mocy obliczeniowej i to niezależnie od tego, jakimi zadaniami obciąży swój komputer. Płynność pracy utrzymana jest tu dzięki dużej, bo aż 24 MB pamięci cache, która znacznie ułatwia i przyspiesza pracę w każdych warunkach obciążeniowych.

Pamięć RAM i możliwości jej wykorzystania

Urządzenie zostało wyposażone w całkiem solidną ilość pamięci operacyjnej. Standardowo jest to aż 16 GB (DDR4, 3200MHz), aczkolwiek wartość tą można rozszerzyć do aż 64 GB. Co prawda nie ma możliwości podłączenia kolejnej, analogicznej kości RAM ze względu na wykorzystanie wszystkich dostępnych gniazd. Na szczęście można – w razie potrzeby – wymontować starą kość i zastąpić ją nową. Maksymalny rozmiar pamięci operacyjnej w laptopie Dell może wynieść nawet 64 GB. Oznacza to, że z pomocą dwóch kości o rozmiarze 32 GB można znacząco zwiększyć możliwości komputera przenośnego.

Pamięć użytkowa

Swoistym „mózgiem” całego komputera jest jego pamięć użytkowa. Laptopy Dell XPS 15 9510 posiadają aż 512 GB pamięci, która osadzona jest na standardowym już dysku SSD. Co ważne, dysk ten jest podłączony do płyty głównej za pomocą interfejsu M.2 PCIe, dzięki któremu transfer danych jest jeszcze szybszy. Połowa jednego terabajta to wystarczająco dużo, by nie tylko móc zarządzać zbiorem plików biurowych, lecz również by archiwizować pliki multimedialne, w tym filmy o bardzo dużej rozdzielczości.

Ekran – co warto o nim wiedzieć?

Laptopy Dell XPS 15 9510 zostały wyposażone w przyzwoicie funkcjonujący, pokryty matową warstwą ochronną ekran LED WVA, który – dzięki przekątnej równej 15.6 cali – zapewnia standardowy poziom dostępu do danych. Warto jednak zauważyć, że zaimplementowana tu matryca charakteryzuje się rozdzielczością rzędu 1920 x 1200 pikseli. Oznacza to, że jest ona wręcz stworzona do przeglądania dokumentów. Co ciekawe, w porównaniu do standardowych ekranów o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, wyświetlacz ten oferuje aż 15 procent więcej treści.

Karta graficzna – idealne narzędzie dla grafika komputerowego

Ważnym komponentem urządzenia jest zastosowana w nim karta graficzna. Laptopy Dell XPS 15 9510 wyposażone są zwykle w kartę NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, która zapewnia bardzo duży potencjał w zakresie przetwarzanej grafiki. Warto podkreślić, że komponent ten wyposażony został m.in. w funkcję RTX. Co ciekawe, ma ona szczególne zastosowanie w przypadku komputerów gamingowych (większa jakość przetwarzania trójwymiarowego), aczkolwiek jej potencjał można również wykorzystać w najbardziej zaawansowanych projektach graficznych 3D. I jeszcze jedno: karta ta posiada aż 4 GB pamięci operacyjnej GDDR6.

I na koniec… słów kilka o interfejsach

Laptopy Dell XPS 15 9510 nie spełniałyby swej roli, gdyby nie zaimplementowane w nich interfejsy. Jeśli chodzi o połączenia bezprzewodowe, to mowa tu o WIFI w wersji 6, a także o standardowym już module Bluetooh. Z kolei jeśli chodzi o złącza fizyczne, to w laptopie znajduje się pojedyncze USB-C z DisplayPort i PD, podwójne USB Typu-C z Thunderbolt, a także pojedynczy czytnik kart pamięci i pojedyncze wyjście dla słuchawek i wejście mikrofonowe. Laptopy Dell XPS 15 9510 są zwykle wyposażane w pojemne, 7500 mAh baterie Li-ion, a także w czytnik linii papilarnych.

Dell XPS 15 9510 to jedno z tych urządzeń przeznaczonych dla biznesu, którego możliwości znacząco wykraczają poza standardowe potrzeby osób pracujących np. zdalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.