Serwery Dell PowerEdge- parametry, komu są dedykowane?

Posted on

Posiadanie własnego serwera niesie ze sobą liczne korzyści. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą firmę, czy też działamy na szeroką skalę- zakup takiego sprzętu okaże się opłacalnym rozwiązaniem. Serwer zapewnia większą swobodę oraz elastyczność niż hosting. Aby jednak wybrany sprzęt spełnił dobrze swoją rolę, należy wybrać produkt najwyższej jakości. W ostatnich latach sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się modele marki Dell. Chętnie kupowane są zwłaszcza serwery z linii PowerEdge.

Jakie rodzaje serwerów proponuje nam marka Dell?

Firma ta skupia się głównie na rozwijaniu serii Dell PowerEdge. W ramach tej linii możemy wybierać wśród serwerów typu „rack”, czyli modeli przeznaczonych do montowania w szafie. W tej obudowie dostępne są np. serwery Dell PowerEdge R250 albo Dell PowerEdge R7525. Alternatywą są serwery typu Tower, w niepozornej obudowie podobnej do klasycznego komputera PC, jednak dające wiele możliwości. Do takich rozwiązań należy np. Dell PowerEdge T150. Opisując dostępne rodzaje serwerów, nie można pominąć sprzętów modułowych od marki Dell. W ich przypadku stosuje się obudowę VRTX, zapewniającą wspólny interfejs dla całej infrastruktury. Wszystkie proponowane przez Dell urządzenia różnią się swoją specyfikacją. Wybierając serwer bez problemu dostosujemy go do naszych potrzeb aktualnych, jak i przyszłych.

Moc obliczeniowa oraz pamięć RAM serwerów Dell

Kluczowym elementem każdego serwera jest procesor. W przypadku PowerEdge do dyspozycji mamy jednostki Intel Xeon i AMD Opteron. Moc obliczeniową z łatwością dostosujemy do potrzeb przedsiębiorstwa. Do wyboru mamy procesory z 4, 6, jak i 8 rdzeniami o różnym taktowaniu w MHz. Warto pamiętać, że to właśnie ta część składowa wpływa na efektywność i szybkość wykonywanych operacji, co jest podstawą sprawnie działającego systemu IT. Pamięć RAM serwerów bazuje najczęściej na technologii DDR4, która zapewnia niezawodny i błyskawiczny dostęp do informacji. Jeśli chodzi o pojemność pamięci, to wynosi ona w przedziale od 16 GB do 128 GB. Tak znaczny przedział pozwala na dobranie pamięci, które pozwoli na obsługę standardowych aplikacji biurowych, jak i skomplikowanych oraz wymagających systemów, które zajmują się przetwarzaniem masy danych. Co ważne, istnieje opcja rozszerzenia pamięci RAM, co jest ważne w przypadku konieczności późniejszej rozbudowy systemu. Serwery Dell PowerEdge wyróżniają się modułowością, co daje możliwość dodania dysków twardych, kontrolerów, dodatkowej pamięci RAM. Serwery od producenta Dell są w stanie sprostać bieżącym potrzebom firmy, jak i jej przyszłym zapotrzebowaniom. Ich elastyczność to duży atut.

Konfiguracja Rack, zasilanie oraz system chłodzenia

Serwery Dell PowerEdge w obudowie Rack pozwalają na dołączenie nowoczesnych systemów zarządzania kablami i integrację z systemami monitoringu. Nieustanne kontrolowanie warunków pracy pomaga w szybkim podjęciu odpowiednich kroków, w razie zauważenia nieprawidłowości. Ponadto wspiera automatyzację licznych procesów zarządzania infrastrukturą. Możliwość konfiguracji zasilania o wysokiej gęstości jest niezmiernie ważna dla zachowania ciągłości działania serwerów. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wysokich wymagań mocy obliczeniowej w dużych centrach danych. Serwery Dell PowerEdge zostały wyposażone w inteligentne systemy zarządzania energią, których celem jest dostosowywanie zużycia energii do bieżącego obciążenia. To oczywiście, przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Nowoczesne chłodzenie w serwerach od producenta Dell skutecznie odprowadza ciepło wpływając na przedłużenie żywotności części.

Dla kogo dedykowane są serwery Dell PowerEdge?

Serwery z linii PowerEdge to idealna propozycja dla wszystkich przedsiębiorców oraz organizacji, którym zależy na niezawodnej oraz skalowalnej infrastrukturze serwerowej. Serwery Dell PowerEdge znajdą zastosowanie w:

  • małych i średnich firmach,
  • dużych przedsiębiorstwach,
  • centrach danych,
  • organizacjach badawczych,
  • instytucjach edukacyjnych,
  • usługach finansowych i bankowych.

Jak widać, sprzęty te znajdują wszechstronne zastosowanie, co ma związek z ich bezproblemowym dostosowaniem do konkretnych potrzeb danej firmy czy organizacji.

Serwery Dell Power Edge to kompleksowe, niezawodne, skalowane i innowacyjne technologie. Sprawdzą się w każdej firmie, bez względu na jej wielkość czy specyfikę branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.