Solidny i tani?! Idealny komputer do pracy w biurze

Posted on

Pracując w biurze często mamy do czynienia z komputerami stacjonarnymi. Często jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jakie podzespoły mają największe znaczenie. Jest to jednak bardzo istotne, abyśmy mogli wybrać zestaw, który okaże się strzałem w dziesiątkę. Co powinien zawierać idealny komputer? Jaki dysk twardy w przypadku komputera do pracy będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Idealny komputer – co powinien zawierać?

Aby stwierdzić, co powinien zawierać wewnątrz obudowy wydajny komputer, warto przytoczyć wzorcowy model Dell Optiplex 3080. Charakteryzuje się on przede wszystkim świetnym procesorem Intel Core i5-10500 vPro, który pracuje z częstotliwością 3,1 GHz, natomiast w trybie turbo- 4,5 GHz, co jest świetnym wynikiem. Dodatkowo zestaw wyposażony jest w pamięć RAM 8 gigabajtów, a także dysk SSD o pojemności 256 gigabajtów. Całością operuje jeden z najnowszych systemów operacyjnych – Windows 10. W konsekwencji całość powinna działać prawidłowo i bardzo stabilnie.

Dysk twardy w komputerze do pracy

Każdy użytkownik do wyboru ma najczęściej dwa dyski twarde – SSD lub HDD. Który będzie najlepszym rozwiązaniem? Dużo zależy od indywidualnych preferencji, a także od zaplecza budżetowego. Przykładowo dysk SSD wyróżnia się ponadprzeciętną prędkością działania, jednakże jest to zdecydowanie droższa możliwość, która dodatkowo ma stosunkowo mniej wolnej pamięci. W przypadku HDD jest zupełnie odwrotnie, mianowicie cena jest niższa, pojemność większa, jednak prędkość zapisywania i odczytywania danych pozostawia wiele do życzenia. Złotym środkiem mogą okazać się 2 dyski jednocześnie – SSD, na którym będzie znajdował się system operacyjny, natomiast HDD będzie przechowywał wszystkie podstawowe dane.

Tło zdjęcie autorstwa senivpetro - pl.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.