Laptopy biznesowa – cztery rodziny firmy Dell

Posted on

Dell od wielu lat jest jedną z największych marek na rynku komputerów osobistych. Bogata oferta i ogromny wybór laptopów biznesowych, o różnych specyfikacjach i wszechstronnym przeznaczeniu, jest jedną z cech rozpoznawalnych amerykańskiego giganta. Tylko czy ilość przełoży się w tym przypadku na jakość i zaspokoi potrzeby ciągle rozwijającego się rynku? Przyjrzyjmy się bliżej laptopom biznesowym od Della.

Laptopy DELL Vostro

Dell Precision są przeznaczony dla specjalistów

Najpopularniejszą i zarazem najtańszą rodziną laptopów biznesowych Dell jest Vostro. Sugerowaną grupą odbiorców są właściciele małych przedsiębiorstw, ale można je polecić każdemu kto szuka niedrogiego notebooka do zastosowań biznesowych. Ceny nowych laptopów zaczynają się od 1600 zł za podstawowy 14 calowy model Vostro 3481, do 6000 za 15.6 calowy Vostro 7590. Do wyboru są dwa, wspomniane wcześniej, rodzaje wyświetlaczy. Zaletą Dell Vostro jest niska cena i wysoka funkcjonalność, ale jakość użytych materiałów jest przeciętna, a możliwości rozbudowy, czy ilość portów podstawowa.

Laptopy DELL XPS

Rodzina XPS zawiera laptopy Dell z klasy premium. Charakteryzują się one wysoką wydajnością, ergonomią pracy i eleganckim wyglądem. Ceny zaczynają się od 6000 zł, czyli na poziomie najbogatszych laptopów z rodziny Vostro, a najmocniejsze modele z rodizny XPS kosztują kilkanaście tysięcy złotych. XPS. Podobnie jak Vostro, oferuje dwa wyświetlacze o wymiarach 13.3 i 15.6 cala, ale są one o wiele lepszej jakości. Dużą zaletą jest lekka i smukła konstrukcja, dzięki czemu laptop nie będzie uciążliwy w podróży. Laptopy Dell XPS oferują najlepsze podzespoły opakowane w elegancką obudowę z wysokiej jakości komponentów, ale za cenę, z którą trzeba się liczyć.

Laptopy DELL Latitude

Latitude to najbardziej wszechstronna rodzina biznesowych laptopów Dell. W ofercie znajdziemy oczywiście typowe laptopy biznesowe, połączenie laptopa z tabletem (2in1) i komputery do zadań specjalnych Rugged przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Do wyboru mamy laptopy o przekątnych ekranu od 12.3 do 15.6 cala. Ceny zaczynają się od 2500 zł, a kończą na bagatela 20 000. Zalety rodziny Latitude, to duża ilość konfiguracji, solidne wykonanie i nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa.

Laptopy DELL Precision

Dell Precision są przeznaczony dla specjalistów. Znajdziemy w niej wysokiej jakości stacje robocze dla inżynierów, grafików, projektantów i każdego, kto potrzebuje dużej mocy zamkniętej w niedużym laptopie. Dostępne rozmiary ekranów to, 15.6, 17.3 i 17.6 cala. Wszystkie laptopy Dell Precision posiadają certyfikację niezależnych dostawców oprogramowania. Ceny zaczynają się od 5000 zł, a kończą na 30 000. Ilość dostępnych modeli i możliwości konfiguracji pozwalają na wybór takiego, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających.

Obraz autorstwa StockSnap - Pixabay