Profesjonalny laptop do biznesu – najlepsze propozycje w rozsądnych cenach!

Posted on

W obecnych realiach prowadzenie własnej firmy bez odpowiedniego sprzętu komputerowego staje się praktycznie niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem może być laptop biznesowy, który zapewni wygodę pracy zarówno w biurze, jak i w domu czy nawet podczas wakacyjnego wyjazdu. Jak wybrać dobry model laptopa biznesowego? Odpowiadamy!

Czym charakteryzuje się laptop biznesowy?

Każdy klient, który poszukuje nowego komputera, posiada całkowicie zróżnicowane wymagania odnośnie sprzętu. Z tego względu producenci sprzętu komputerowego już od kilku lat stosują dosyć przydatną technikę podziału swoich produktów na poszczególne kategorie – na przykład do użytku biznesowego, czy też konsumenckiego. W przypadku komputerów przeznaczonych do pracy dla firm, takich jak laptopy Dell, najistotniejszymi zagadnieniami są takie kwestie, jak moc obliczeniowa, wielkość ekranu, czy czas pracy na baterii. Wynika to bowiem z faktu, że klienci biznesowi poszukują przede wszystkim urządzeń, które będą funkcjonalne i komfortowe w codziennej pracy.

W obecnych realiach prowadzenie własnej firmy bez odpowiedniego sprzętu komputerowego staje się praktycznie niemożliwe

Dla przykładu firma Dell posiada w swojej ofercie laptopy z serii Vostro, Latitude oraz Precision, które są dostosowane do potrzeb małych i dużych firm. W przypadku urządzeń z serii Vostro, użytkownicy mogą liczyć na wydajne urządzenia wyposażone w mocne procesory Intel Core i5, 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz sporych rozmiarów dysk SSD. Takie laptopy biznesowe z pewnością zagwarantują komfort pracy, a przy tym są dostępne w atrakcyjnych cenach. Seria Latitude oferuje flagowe modele marki, a ponadto, co ciekawe, część laptopów z tej kategorii to urządzenia dwa w jednym, które pozwalają odłączyć ekran od klawiatury. Takie rozwiązanie to z pewnością sposób na komfortową pracę w każdych warunkach. Z kolei laptopy Dell z serii Precision to urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego, które dzięki doskonałej wydajności pozwolą obsługiwać nawet najbardziej wymagające oprogramowanie. Mowa tu chociażby o takich czynnościach jak obróbka graficzna fotografii, montaż wideo, czy modelowanie 3D, które do sprawnej pracy potrzebują bardzo dużej mocy obliczeniowej.

Na jakie kryteria warto zwracać uwagę podczas wyboru laptopa do użytku firmowego?

Codzienna praca na laptopie wymaga odpowiedniego sprzętu, który pozwoli swobodnie korzystać z zaawansowanego oprogramowania. Oznacza to, że laptop biznesowy musi być wyposażony w mocny procesor, który będzie odpowiedzialny za szybkość działania systemu. Równie istotną kwestią jest przestrzeń dyskowa. W końcu podczas pracy często pobieramy, czy tworzymy różnego rodzaju pliki, które archiwizujemy na dysku twardym. Nie ma nic bardziej irytującego niż pojawiający się systematycznie komunikat o braku dostępnej pamięci. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że dobrym rozwiązaniem dla firm są dyski SSD, które zapewniają zdecydowanie szybsze przetwarzanie plików. Nie bez znaczenia są także takie kryteria jak wielkość i rodzaj ekranu. Im większy i im bardziej czytelny wyświetlacz, tym lepszy będzie komfort codziennej pracy. Z kolei pojemna bateria pozwoli korzystać z laptopa przez długie godziny, bez konieczności podłączania go do zasilacza.

Podsumowując, dobry laptop do użytku biznesowego powinien więc być wyposażony w:

  • pojemną baterię, dzięki której będziemy mogli korzystać z niego bez konieczności ciągłego ładowania,
  • duży dysk (najlepiej SSD), czyli odpowiednią ilość przestrzeni dyskowej na oprogramowanie, czy pliki, nad którymi będziemy pracować,
  • mocny procesor, który pozwoli na szybką obróbkę materiałów, w tym chociażby rozbudowanych prezentacji multimedialnych,
  • dużą pamięć RAM, odpowiadającą za wydajność działania laptopa, szczególnie w przypadku, gdy pracujemy jednocześnie w kilku programach,
  • możliwie jak największy, a przy tym wyraźny i czytelny ekran, a więc podstawowe kryterium komfortowej pracy.

W obecnych realiach prowadzenie własnej firmy bez odpowiedniego sprzętu komputerowego staje się praktycznie niemożliwe

Laptop czy komputer stacjonarny – które rozwiązanie jest lepszym wyborem dla firm?

Jeszcze kilkanaście lat temu laptopy w zasadzie nie mogły dorównać mocą obliczeniową swoim stacjonarnym odpowiednikom. Obecnie nowoczesne laptopy są wyposażone w bardzo mocne procesory oraz zewnętrzne karty graficzne, dzięki czemu pozwalają na komfortową pracę, nawet przy bardzo obciążających system czynnościach. Dodatkową, niekwestionowaną zaletą urządzeń, takich jak laptopy Dell, jest ich mobilność oraz bardzo niska waga. Wystarczy zapakować laptop do torby czy plecaka, dorzucić zasilacz i wówczas możemy pracować na komputerze z dowolnego miejsca na świecie, a więc zarówno z biura, jak i z domu, ogrodu, a nawet i z wakacyjnego kurortu. Ponadto w przypadku zakupu laptopa nie musimy martwić się o dodatkowe akcesoria w postaci monitora, myszy oraz klawiatury, bez których nie można byłoby w żaden sposób skorzystać z komputera stacjonarnego. Z tego względu laptop bez wątpienia będzie lepszym wyborem do użytku biznesowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.