Laptopy Dell Vostro 13 5310 i ich cechy szczególne

Posted on

Laptopy Dell Vostro 13 5310 to kompaktowe laptopy biznesowe, które nie wymagają regularnego ładowania. Ma dobrą podświetlaną klawiaturę, dobrą pamięć NVMe i wbudowany modem komórkowy, przynajmniej w niektórych konfiguracjach.

Konstrukcja i funkcje – Atrakcyjna metalowa obudowa

Elegancka metalowa obudowa jest pomalowana na srebrnoszary kolor, z wyjątkiem czarnej ramki wyświetlacza i czarnych przycisków klawiatury. Wszystkie powierzchnie są matowo czarne. Bateria jest zamontowana wewnątrz obudowy, nie ma przegródki na szybki serwis, aby dostać się do podzespołów trzeba zdjąć spód.

Podoba nam się jakość wykonania. Wszystko jest ciasno spasowane, nie widać nic wystającego czy wystającego. Trwałość tej obudowy nie jest idealna, po bokach klawiatury łatwo ją trochę wcisnąć do środka siłą kierunkową. Skręcanie za rogami również wychodzi łatwiej niż byśmy chcieli. Ale wszystko to wyrażane jest z umiarem, a nie w nadmiernych skrajnościach.

Porty i łączność – Thunderbolt 3 tylko w wybranych zespołach

Wszystko, czego potrzebujesz, jest obecne, w tym pełnowymiarowe USB 3.2 Gen 1 i nowoczesne USB-C 3.2 Gen 2 (obsługuje PowerDelivery i DisplayPort). Dzięki dedykowanemu HDMI możliwe będzie więc podłączenie do laptopa 2 zewnętrznych monitorów, projektorów, urządzeń przechwytujących itp. Jeśli chodzi o ładowanie, to tutaj też jest wybór – do dyspozycji mamy autorskie gniazdo lub USB-C. Nawiasem mówiąc, wspomniane USB-C jest uzupełnione o funkcjonalność Thunderbolt 3 w niektórych konstrukcjach, ale niestety nie w naszej.

Łączność w laptopach Dell Vostro 13 5310


Zintegrowana karta Intel AX201 zapewnia obsługę 802.11a/b/g/n/ac/ax oraz Bluetooth. Prędkość Wi-Fi w łagodnych warunkach – brak innych urządzeń z Wi-Fi w pobliżu, niewielka odległość do punktu dostępowego, brak przeszkód na drodze sygnału – okazała się znakomita, rzędu 1,5Gbps! Jest też przewodowa karta sieciowa, Intel I219-LM. Działa tak, jak powinien.

W niektórych konfiguracjach modelu 5310 znajduje się modem 4G LTE. Nasz tego nie ma. Modem można też zainstalować samemu, płyta główna ma odpowiednie anteny i gniazdo M.2, a z boku laptopa znajduje się szczelina do szybkiej wymiany karty SIM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.