Monitory biznesowe – jak dokonać ich wyboru?

Posted on

W branży biznesowej na dzień dzisiejszy odpowiedni sprzęt elektroniczny to niemalże absolutna podstawa. Wybierając poszczególne części do komputera należy skupić się na tych parametrach, które z praktycznego punktu widzenia są najważniejsze. Czym powinien charakteryzować się monitor biznesowy? Jakie parametry w przypadku monitorów biurowych mają największe znaczenie? Dlaczego ergonomia pracy jest tak istotna? Jakie monitory są uznawane za idealne dla komputerów biznesowych? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym powinien charakteryzować się monitor biznesowy?

W zależności od tego, w jakiej branży działamy, wybierzemy nieco inne monitory. Jeśli zajmujemy się szeroko rozumianym handlem bądź produkcją, to w zupełności wystarczające okażą się modele 24 calowe, których proporcja obrazu wynosi 16:9. Zalecane są matryce matowe, bowiem znacznie ułatwiają korzystanie ze sprzętu elektronicznego w przypadku niekorzystnie padającego światła słonecznego. Odświeżanie 60 Hz powinno być wystarczające nawet dla wymagających użytkowników. 

Nieco innymi parametrami powinny charakteryzować się monitory w branży rachunkowości i księgowości. Zalecane proporcje w tym przypadku wynoszą bowiem 21:9 – wiąże się to z obszernymi arkuszami, które niejednokrotnie zajmują kilka kolumn.

Jakie parametry w przypadku monitorów biurowych mają największe znaczenie?


Biznesowy monitor Dell powinien być odpowiednio dobrany, aby komfort użytkowania był zmaksymalizowany. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka cech, które mogą mieć szczególne znaczenie. Absolutnie podstawową kwestią jest przekątna ekranu- zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele 23-24 calowe. Większa przekątna jest gwarancją satysfakcjonującej przestrzeni roboczej, dzięki czemu praca jest bardziej komfortowa. Zalecane są matowe matryce, które zapewniają optymalną czytelność obrazu. Kolejną ważną cechą jest rozdzielczość – przynajmniej Full HD. Wówczas użytkownik jest w stanie dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. Pamiętajmy również o proporcjach ekranu- będą się one różnić w zależności od tego, jakie mamy wymagania, a także w jakiej branży działamy. Kluczowa jest ergonomia – mowa o regulacjach wysokości i kąta nachylenia. Godnym uwagi udogodnieniem są złącza USB, a także wyjścia wideo, takie jak chociażby HDMI.

Dlaczego ergonomia pracy jest tak istotna?

W każdym przypadku miejsce pracy powinno być przede wszystkim komfortowe. Pamiętajmy o przepisach BHP. Jeden z nich podaje, że górna ramka monitora musi znajdować się maksymalnie na wysokości wzroku. Co godne podkreślenia, obniżenie fotela to nie jest odpowiednie rozwiązanie- pracownik wówczas znajduje się w niewygodnej pozycji. Na szczęście monitor Dell posiada regulację wysokości, dzięki czemu podniesienie ekranu w pionie nie sprawia większych problemów. Do pozostałych przydatnych funkcji zaliczamy regulację kąta obrotu i kąta pochylenia. Ergonomia to nie tylko optymalne ustawienie, ale również maksymalizacja ochrony wzroku. Przykładem jest chociażby filtr niebieskiego światła, co ma szczególne znaczenie wieczorem.

Monitor Dell – idealne rozwiązanie dla komputerów biznesowych?

Monitor Dell to świetny wybór, jeśli chodzi o rozwiązania biznesowe. Klient do wyboru ma wiele ciekawych modeli. Przykładem jest Dell P2423 D 210-BDEG, który wyróżnia się 23,8- calowym ekranem. Maksymalna rozdzielczość tego urządzenia wynosi 2560×1440, w konsekwencji format wynosi 16:9. Czas reakcji matrycy wynosi 5 ms, co w przypadku modeli biznesowych jest świetnym rozwiązaniem. Matowa powłoka sprawia natomiast, że możliwe jest korzystanie z monitora niezależnie od tego, jak oświetlone jest pomieszczenie. Dodatkowo możliwa jest dowolna modyfikacja jasności, w zależności od indywidualnych preferencji. Monitor Dell to doskonałe rozwiązanie dla profesjonalistów i w celach biznesowych. Wybór modeli jest na tyle szeroki, że każdy konsument znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.