Jaki monitor wybrać do firmy?

Posted on

Coraz więcej osób na całym świecie wykorzystuje komputery do codziennej pracy. Niektórzy dojeżdżają do siedziby firmy, natomiast inni pracownicy wykorzystują internet do tego, aby pracować wyłącznie zdalnie. Niezależnie od tego, gdzie chcemy wykonywać różnego rodzaju zadania i zlecenia klientów, to zawsze na naszą efektywność będzie wpływało odpowiednie dopasowanie monitora. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Który monitor sprawdzi się w korporacji?

W wielu korporacjach głównymi aplikacjami, które są najczęściej użytkowane to przede wszystkim arkusze kalkulacyjne, edytory do pisania i korekcji tekstu, programy z bazami danych i różnego rodzaju komunikatory. Wybierając odpowiedni monitor do pracy w dużej korporacji, warto zwrócić uwagę na:

Coraz więcej osób na całym świecie wykorzystuje komputery do codziennej pracy

  • energooszczędność – zwłaszcza gdy kupujemy kilkanaście albo kilkadziesiąt urządzeń do jednego budynku,
  • ergonomię pracy – tak, aby sprzęt maksymalnie zmniejszał zmęczenie pracowników, a to pozwoli utrzymać wysoki poziom koncentracji i zapobiegnie pomyłkom,
  • zabezpieczenia – pozwalające blokować możliwość korzystania z monitora poza godzinami pracy w biurze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora do firm finansowych?

Przy wszelkich operacjach finansowych bardzo ważne jest, aby monitor charakteryzował się niezawodnością użytkowania. Priorytetem jest tutaj zakup wysokiej klasy modelu, który będzie sprawdzał się idealnie na stanowiskach menedżerskich, gdzie zarządza się finansami, kontroluje procesy produkcyjne albo technologiczne.

W takim przypadku nawet kilka minut przerwy w pracy będzie miało bardzo duże konsekwencje w postaci strat finansowych. Może to również zakłócić prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego, odbywającego się, np. w branży energetycznej.

Najlepsze monitory do operacji finansowych to urządzenie charakteryzujące się:

  • wysoką niezawodnością,
  • dużą powierzchnią roboczą ekranu,
  • możliwością wyświetlania wiele obrazów z różnych komputerów.
  • Które monitory sprawdzają się do codziennej pracy zdalnej?

Dla wielu ludzi praca zdalna z własnego domu stała się normalnością. Bardzo dużo czasu spędzamy przed monitorem, nie tylko wykonując swoje zadania biznesowe, ale również rozmawiając ze znajomymi.

Kiedyś w pracy podczas narad tylko od czasu do czasu wykorzystywany był komputer z monitorem, ponieważ cała prezentacja odbywała się na zwykłej tablicy z wykorzystaniem kolorowych flamastrów. Obecnie jednak nowoczesna technologia pozwala nam tworzyć zaawansowane projekty, które tylko i wyłącznie można przedstawić na odpowiedniej jakości monitorze.

Proste i skomplikowane cele biznesowe pozwalają realizować monitory Dell. Mają znacznie szersze zastosowanie i mogą być używane do wielu dodatkowych aplikacji biurowych.

Decydując się na monitor do pracy zdalnej, warto sprawdzić takie cechy jak:

Wybierając monitor dla siebie lub dla pracowników w obecnych czasach, od razu powinniśmy wyeliminować proporcje 4:3

  • możliwość dowolnej regulacji ekranu,
  • funkcje zapewniające ochronę wzroku użytkownika, automatyczną regulację jasności i ograniczenie emisji niebieskiego światła,
  • różne tryby wyświetlania dostosowane do aplikacji biurowych, oglądania wideo czy surfowania po internecie.

Jakiej wielkości monitor wybrać do biura?

Wybierając monitor dla siebie lub dla pracowników w obecnych czasach, od razu powinniśmy wyeliminować proporcje 4:3. Te modele są już przestarzały, więc mogą nie współpracować z wieloma ważnymi nowoczesnymi aplikacjami.

Do biura sprawdzonym pomysłem jest ekran o proporcjach 21:9, który jest bardzo szeroki. Pozwala nam więc użytkować wiele różnych aplikacji.

Można również zastanowić się nad zakupem monitora o proporcjach 16:9 albo 16:10, kiedy potrzebujemy idealnego sprzętu do programów grafiki komputerowej.

Sprzęt powinniśmy zawsze kupować tak, aby był dostosowany do naszych potrzeb albo konkretnego stanowiska pracy. Warto więc na początek zastanowić się, w jakim środowisku będziemy korzystać z monitora. Jeżeli nie wiemy, na który egzemplarz się zdecydować, to zawsze warto zapytać o pomoc profesjonalnego doradcy, który z pewnością doradzi, na co postawić oraz przedstawi wszystkie najważniejsze możliwości, jakie mają monitory Dell.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.