Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do biznesu?

Posted on

Szeroki wybór laptopów biznesowych sprawia, że wybór odpowiedniego modelu jest nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób nie mających styczności z technologią. Na jakie więc aspekty warto zwrócić szczególną uwagę, tak by po zakupie nie żałować wyboru i być w pełni usatysfakcjonowanym?

Podzespoły

Wybierając laptopa biznesowego należy mieć na uwadze przede wszystkim jego wydajność. Za ten zaś element odpowiedzialne są podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz danego urządzenia.

Pierwszym z kluczowych podzespołów jest procesor, który można określić mianem serca- rdzenia całego układu. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wykonywanie przez laptop wszelkich poleceń zlecanych przez użytkownika. Poszukując modelu procesora warto skupić się przede wszystkim na ilości rdzeni, wątków oraz taktowaniu zegara. Za minimum należy uznać model wyposażony w co najmniej 4 rdzenie, 8 wątków i taktowania zegara na poziomie 3-4 GHz. Takie połączenie zapewni wystarczający zapas mocy, dzięki czemu kultura pracy będzie stać na wysokim poziomie.

Pamięć RAM i dysk SSD

Oprócz procesora, dużą rolę odgrywa również pamięć RAM, w której to przechowywane są aktualnie wykorzystywane programy, jak i sam system operacyjny. W przypadku tego podzespołu niezbędne jest przynajmniej 8 GB pamięci. Równie istotny jest rodzaj zastosowanych kości. Najnowsze z nich DDR4 zapewnią najwyższą wydajność, zaś poprzednie DDR3 będą bardziej budżetowym rozwiązaniem.

Gdy już weźmiemy pod uwagę procesor oraz pamięci RAM, warto nieco bliżej przyjrzeć się dyskowi, który stanowi przestrzeń dla zapisanych plików. By zoptymalizować działanie urządzenia warto wybierać dyski SSD pozwalające w mgnieniu oka zapisywać czy kopiować informacje.

Jaki model laptopa wybrać?

Jednym z ciekawszych modeli laptopów są laptopy Dell Vostro 13 5310 (o których także tutaj: https://itnes.pl/notebooki/notebooki-dell/notebooki-dell-vostro/laptopy-dell-vostro-13/laptopy-dell-vostro-13-5310/), wyposażony w procesory Intel Core i5, i7 najnowszej generacji zapewniające wysokie osiągi. Na pokładzie znajdziemy także 8 GB RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Takie połączenie pozwoli komfortowo pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.