Większość komputerów dostępnych na rynku przeznaczona jest do zastosowań typowo biurowych. Taki komputer sprawdzi się jednak wyłącznie przy wykonywaniu prostych czynności, które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej. Zastosowania profesjonalne potrzebują zwiększonej wydajności i wytrzymałości podzespołów. Szczególnie widoczne jest to podczas obróbki materiałów graficznych i video. Wówczas najlepszym wyborem będzie inwestycja w stację roboczą.
Co trzeba wiedzieć o stacjach roboczych?
Takie jednostki znajdziemy w ofercie wszystkich popularnych producentów sprzętu komputerowego. Idealnie sprawdzą procesach związanych z architekturą, grafiką czy produkcją filmów. Dell oferuje jednostki pod nazwą Precision 3650. Czym charakteryzują się stacje robocze od tego producenta? Przyjrzymy się nim w poniższym artykule. Cechą charakterystyczną takich urządzeń jest zastosowanie podzespołów o zwiększonej mocy obliczeniowej. Nie inaczej jest w przypadku stacji Dell Precision 3650.
Co znajdziemy wewnątrz stacji Dell?
Stacje robocze Dell Precision 3650 mogą być konfigurowane w wielu wariantach. Sercem urządzenia są procesory od Intela. W konfiguracji można uwzględnić jeden z procesorów Intel Core jedenastej generacji lub też Intel Xeon. Płyta główna urządzenia zapewnia możliwość zainstalowania czterech kości pamięci RAM DDR4. Maksymalna dostępna pojemność pamięci RAM w urządzeniu to 128 GB. Dane zapisywane są w urządzeniu na dyskach SSD PCIe M.2 lub na modelach HDD SATA. Stacja może być wyposażona w dysk o maksymalnej pojemności 2 TB. Karta graficzna to bardzo ważny element komputera przeznaczonego do zastosowań profesjonalnych. Jak wygląda ta kwestia w stacji roboczej DELL? Użytkownik może zainstalować w urządzeniu dedykowaną kartą graficzną nVidia lub AMD.
Jak wygląda stacja robocza Dell?
Kilka słów o wyglądzie zewnętrznym stacji. Urządzenie nie różni się od tradycyjnych komputerów biurowych. Wysokość obudowy to około 35 centymetrów. Na obudowie znajdziemy najbardziej popularne porty. Z przodu stacji są to porty USB 3.2 oraz czytnik kart SD. Wybór portów dostępnych z tyłu obudowy jest znacznie szerszy. Użytkownik ma do dyspozycji między innymi dwa złącza DisplayPort 1.4, porty USB, złącze sieciowe RJ45 i liniowe wyjście audio. Na przednim panelu dostępny jest napęd optyczny. Waga urządzenia to około ośmiu kilogramów.
Podsumowanie
Podsumowując, stacje robocze Dell Precision to dobre rozwiązanie dla każdego profesjonalisty. Konfiguracja stacji może zawierać podzespoły, które sprawdzą się nawet podczas najbardziej wymagających procesów.